Budakörnyéki iránytű E-mail Keresés


Karácsonyi karitatív kiállítás Budakeszin

Kultúra > Budakeszi

2019-12-04


Élénk érdeklődés mellett nyitotta meg a Keszi-Art Egyesület Lélekcsendítő címmel X. karácsonyi karitatív kiállítását november 24-én Budakeszin, a Kálvin-teremben. A megnyitó közönségét először Vágvölgyi Attila, az egyesület titkára szólította meg, majd ezt követően Borosné Varga Edinareformátus lelkipásztorlelkészi köszöntője hangzott el.

Dr. Győri Ottília Budakeszi polgármestere megköszönte a művészek jótékony célú felajánlását, emlékeztetve, hogy a tárlat fontos szerepet tölt be városunk életében, mert a Budakeszin élő szociálisan rászorulók támogatását segíti, és a tárlat felébreszti az egymás iránti kölcsönös együttérzést, amely mindannyiunk közös érdeke és felelőssége.

Dr. Óbis Hajnalka klasszika filológus ókortörténész megnyitó beszédében a karácsonyt megelőző adventi várakozás hangulatát idézte fel. A kiállításon szereplő művészek alkotásait mint az üvegfestmények egymástól eltérő ragyogó színeit állította elemzésének gondolati tengelyébe. A kiállításon szereplő művek alapján felvázolta az egyesület képzőművészeti profilját, rávilágítva a karácsonyi tárlat érzelmi motívumainak kiemelkedő szerepére.

A kiállításmegnyitó végén Dévényi János festőművész, az egyesület elnöke megköszönte mindazoknak, akik pótolhatatlan munkájukkal elősegítették a tárlat sikeres megrendezését. A tárlat zenei közreműködője Kisdi Gellért volt, aki Telemann brácsára irt szóló darabjának két tételét adta elő. A kiállításon 23 művész 30 alkotása látható.

Kiállító művészek: Aurell David, Balassa Júlia, Bernáth Béla, Dévényi János, Fehér Irén, Géczy Olga, Giese Piroska, Józsa Lajos, Kaippel Emilia, Keresztes Dóra, Kerezsi Éva Mária, Kósa János, Lázár Erzsébet, Lopusny Erzsébet, Mészöly Zsófia Éva, M. Sarlós Erzsébet, Nagy Imola, Nagy Imre Gyula, Serényi H. Zsigmond, Szilágyi Dóra, Szilágyi Özséb, Tarcsányi Ottilia, Vágvölgyi Attila

Támogatók: Budakeszi Önkormányzat, Erkel Ferenc Művelődési Központ, Budakeszi Református Egyházközség, Dekorprint Plusz Bt., Sommer Cukrászda, Buda Környéki Televízió
A Sommer Cukrászdának külön köszönet a Keszi-Art Egyesület logójával díszített csokoládétortáért, a sok finom süteményért és pogácsáért.

Dévényi János


Vissza