Budakörnyéki iránytű E-mail Keresés


Tagai István polgármester búcsúja Mayer Ferenctől

Múltunk tanúi > Budakeszi

2005-04-26
Városunk tekintélyes polgára, Mayer Ferenc 1926. augusztus 16-án született egy patinás sváb család tagjaként. Fiatalemberként élte át a háború éveit és a kitelepítés időszakát. A római katolikus egyházközség elnöke volt már a létező szocializmus nehéz éveiben, és rendkívül sokat tett a közösség lelki és anyagi megerősítéséért a rendszerváltozás éveiben.

A rendszerváltozás után felálló önkormányzati testületben (1990-1994) az 5. választókörzet polgárait képviselte a KDNP színeiben, a Pénzügyi Bizottság elnökeként dolgozott. Részt vett a Budakeszi jövőjét meghatározó kárpótlási folyamat véghez vitelében, először, mint a kárpótlás céljára szolgáló területek kijelölését előkészítő Érdekegyeztető Fórum, majd a Földrendező Bizottság tagjaként. 1994-1998 között a Pénzügyi Bizottság külső bizottsági tagjaként segítette a munkát.

2008. április 10-én költözött haza - hite szerint - az égi hazába. Városunk nevében tisztelettel búcsúzunk tőle!

Tagai István polgármester

Vissza