Budakörnyéki iránytű E-mail Keresés


Befejezés előtt a nagykovácsi református templom

Közélet > Nagykovácsi

2012-10-01


Nagykovácsiban a helyi református gyülekezet templomot épít. November végén be is költözhetnének, de éppen az utolsó szakaszban fogytán a pénz, kimerülőben minden tartalék.

2007-ben az akkori lelkész, Kálmán Csaba kezdeményezésére nagy fába vágtuk a fejszénket:  mivel az örvendetesen gyarapodó létszámú gyülekezetünk már egyre kevésbé fért el a Tisza István téri kis imateremben, egy igazi templomot építünk községünkben.

A helyi Önkormányzat, a Püspökség és az adakozó hívek segítségével sikerült is megvalósítani a hatalmas tervet: 2012. november végére birtokba vehetjük az új Istenházát, ahol 3-400 fő is hallgathatja az Evangéliumot, de ahol méltó kulturális eseményeket is tarthatunk majd.

Habár új lelkészünk, Varga Róbert mindent elkövetett, hogy a legolcsóbb, egyben a legjobb kivitelezőket és építési anyagokat szerezze be, sajnos azonban éppen az utolsó szakaszban fogytán van a pénz, már kimerülőben van minden forrás és tartalék.

Ezért fordulok a szélesebb nyilvánossághoz: aki fontosnak tartja, hogy Nagykovácsiban az új templomba az év végére beköltözhessünk, kérem, bármilyen szerény adománnyal járuljon ehhez hozzá.

Janits Béla

A Nagykovácsi Református Gyülekezetért Közhasznú Alapítvány honlapja: www.nrka.hu
Számlavezetőbank: Pilisvörösvár és vidéke Takarékszövetkezet
Számlaszám: 65700086–10127618

Kapcsolódó cikkünk:
Országos gyűjtés a református templom építésére - 2010-10-31 
Az első kapavágás - 2007-11-12&
Nagykovácsi temploma közadakozásból épül - 2007-04-28
Új templom épül - 2007-03-01
Szent Johannával a nagykovácsi templom építéséért - 2006-11-03


Vissza